ÖZEL KARDELEN 3 YÜKSEK ÖĞRENİM KIZ ÖĞRENCİ YURDU: (0216) 348 9284 25 Kasım 2020 Çarşamba

Hakkımızda

Özel Kardelen-3 Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olarak Özel Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu statüsünde faaliyetini sürdürmektedir. Özel Kardelen-3 Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu İstanbul Kadıköy’de, Ocak 2015 tarihinde sıfır binada, birinci sınıf yurt standartlarına uygun planlanarak inşa edilen geniş, ferah ve bağımsız yapısının yanı sıra, öğrencilerine verdiği kız öğrenci yurdu hizmetleri ile örnek olmaya devam etmektedir. Misafirlerimiz eksiksiz fiziki donanım ve hizmetlerimizle ağırlanırken sosyal yaşantılarını da ihmal etmemeleri amacıyla Öğrenci Yurdu farkını göstermektedir. Yurdumuzda bütün odalarımızın içerisinde banyo ve wc mevcuttur. 24 saat kesintisiz sıcak su vardır. Su kesilmesine karşı yedek depomuz olup, su kesintisi gibi bir sorunumuz yoktur. Tüm odalarımızda ve genel alanlarda ücretsiz, sınırsız, kesintisiz wire-less internet mevcuttur.Yurdumuzda ekstra ücretle klima kullanılabilmektedir. Yurdumuzda asansör mevcuttur. Yurdumuzda 24 saat gece ve gündüz bayan personel mevcuttur. 24 saat yurdumuzun giriş çıkışları ve ortak alanlar kamera ile kontrol edilmektedir.Yurdumuza özel ulaşım durumları dışında son giriş saati 23.00'dır. Yurdumuzdaki odalarımız 1-2-3 kişilik olarak tasarlanmış olup Her odada kişi sayısı kadar çalışma masası, sandalyesi ve kitaplık bulundurularak rahat bir çalışma ortamı sağlanmıştır. 24 saat ders çalışabileceğiniz etüd odası öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur. Ev sempatikliğinde döşenmiş dinlenme ve TV. Salonumuz 24 saat açık olup, uydu yayın sistemi bulunmaktadır. Ortak kullanım alanında, tüm öğrencilerin kişisel mutfak dolapları ile bütünlük kazandırılmış, her odaya buzdolabı ve tv konarak konuklarımızın konforu artırılmıştır. Yurdumuz 12 ay hizmet vermektedir. Resmi ve dini bayramlarda, belli miktarda öğrenci kalır ise açığız. Yükseklisans yapan, staj yapan ve çalışan öğrencilere de yurdumuzda konaklama imkânı sağlanmaktadır.Yurtlarımızda bayan misafir arkadaşlarınızı özel kullanım alanları ve odalar dışında misafir edebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz çamaşır yıkama ve ütü hizmeti yurdumuz tarafından sağlanmaktadır.Çamaşır yıkama hizmeti sınırsızdır ancak saat 22:00-07:00 saatleri arasında gürültü ortamı oluşturmaması için kullanılamamaktadır.Yurdumuzu kurallarla yönetmekte olup toplu yaşamın gereklilikleri olan alanlarda saygı ve sevgiyi oluşturmak konusunda öğrencilerimizle dayanışma içerisinde olmaktayız.  

MİSYONUMUZ

Özel Kardelen-3 Yüksek Öğrenim Kız öğrenci yurdu T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı denetim ve kontrolünde Özel Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu statüsünde faaliyetini sürdürmektedir.
Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, laiklik ve cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen, çalışkan, topluma faydalı bireyler yetiştiren, gelişen dünya koşullarına uyum sağlayabilen, evrensel değerleri benimsemiş, bilgi ve becerilerini ülkemiz yararına kullanan, yaşamın her alanında gelişen teknolojilere ayak uyduran, üretken ve bilimsel yeterliliğe sahip ailesine ve toplumu faydalı bireyler yetiştirmek.
Geleceğin teminatı, yarınımızın emanetçileri gençlerimize güven ve huzurun mevcut olduğu kaliteli bir anlayış ile hizmet vermek.
Deneyimli yönetici gece ve gündüz bayan personel ile 24 saat öğrencilerimizin yanında olup değerli velilerimizin emanetçisiyiz.
Yurdumuzu kurallarla yönetmekte olup toplu yaşamın gereklilikleri olan alanlarda saygı ve sevgiyi oluşturmak konusunda öğrencilerimizle dayanışma içerisinde olmaktayız.
Yurdumuz Kadıköy bölgesinden ulaşılabilen Marmara Üniversitesi (Göztepe Kampüsü), Ticaret Üniversitesi (Üsküdar Kampüsü), Yıldız Teknik, İstanbul Teknik, Bahçeşehir Üniversitesi (Beşiktaş Kampüsü), Doğuş Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Ticaret Üniversitesi (Küçükyalı Kampüsü), Maltepe Üniversitesi, Mecidiyeköy (Haliç Üniversitesi), Beşiktaş (Yıldız Teknik, İstanbul Teknik, Kabataş (Mimarsinan Üniversitesi), Eminönü (İstanbul Üniversitesi), İstanbul Üniversitesi (Yenikapı), Mimarsinan Üniversitesi (Kabataş)
Üniversitelerinde eğitim almakta olan öğrenci arkadaşlarımızın okul hayatlarını kolaylaştırmak, ailelerinden ayrı olarak yaşadıkları İstanbul’da huzur ve güvenli konaklama gibi çok önemli bir ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.
Yurt hizmetlerini yapılmış bitmiş olarak değil, sürekli kendini yenileyen sistematik çalışmalar ile geliştiren kurumsal faaliyet olarak değerlendirmekteyiz.
Bu düşünceler ve fikirler doğrultusunda yurdumuz sektöründe lider ve güvenilir olmayı hedeflemiştir.
Siz değerli velilerimiz ve öğrencilerimize’ de bizimle olmanın sizlere sağlayacağı güven ve huzuru yaşatmak bizim temel ilke ve misyonumuz olduğunun gururunu yaşamak ve yaşatmaktır.  

NEDEN BİZ

Yurdumuz T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı dışında hiçbir kurum kuruluş ve derneğe bağlı değildir.
Özel Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu statüsünde Yurt Açma izin belgesi ve müdürlük onayı ile faaliyet göstermektedir. Yurdumuz 12 ay hizmet vermekte olup öğrenimi devam eden, yüksek lisans yapan öğrencilere de yurdumuzda konaklama imkânı sağlamaktadır.
Binamız yeni olup deprem yönetmeliğine göre inşa edilmiştir. Bu husus ilgili kurumdan alınan deprem raporu ile belgelenmiştir.
Yurdumuzun faaliyetini sürdürebilmesi için gerekli olan tüm yasal prosedürler yerine getirilip ilgili kurumlarca onaylanarak yapılmış olup güncellemeler sürekli takip edilmektedir.
ATATÜRK ilke ve devrimlerinden ödün vermeden Öğrencilerimize güvenli, konforlu, aile sıcaklığında, saygı ve sevgi içerisinde yaşamayı hak ettikleri gibi konaklama imkânı sunulmaktadır.
Bizler öğrencilerimizin diğer ikamet imkanlarını kullanan öğrencilerimizden daha ayrıcalıklı olduklarına inanmış o şekilde de yaşamaları için her türlü tedbiri almış gönüllüleriz..

ODA ÖZELLİKLERİ VE VERİLEN HİZMETLER

1,2 ve 3 Kişilik  oda içerisinde tv, buzdolabı, baza, geniş gardorap, wc-banyo ve çalışma masası olan lüks odalar.

Her gün en az altı çeşit sabah kahvaltısı

24 Saat odalara kesintisiz sıcak su

24 Saat merkezi sistem ısınma

Ücretsiz çamaşır yıkama hizmeti

Ücretsiz çamaşır kurutma makinesi hizmeti

Ücretsiz 24 saat kablosuz internet

24 Saat güvenlik ve genel mekânlarda Kamera sistemi ile kontrol

Asansör hizmeti.

Her odada kişiye özel kitaplık

Odaların önünde kızlarımıza özel tasarlanmış ayakkabılıklar

Konuklarınızı ağarlayabileceğiniz şık tasarlanmış lobi.

82 ekran TV ve paylaşım salonu

Otobüs duraklarına yürüyerek 1 dk.

Kadıköy Vapur iskelesi, Deniz Otobüsü, her yöne giden belediye otobüsleri ve Dolmuş-Minibüs duraklarına 1 dakika yaya mesafede bulunuyoruz.

Büyük alışveriş merkezleri, lokanta, park, kafeterya, kütüphane, sinema, tiyatro, müze gibi sosyal, kültürel ve eğlence merkezlerinin yoğun olduğu Kadıköy’de bulunmamız yurtta kalanlar için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Oluşabilecek arızalarda günlük teknik servis hizmeti

Yurt hizmetlerini yapılmış bitmiş olarak değil, sürekli kendini yenileyen sistematik çalışmalar ile geliştiren kurumsal faaliyet olarak değerlendirmekteyiz.

Yurdumuz, öğrenci arkadaşlarımızın okul hayatlarını kolaylaştırmak, ailelerinden ayrı olarak yaşadıkları İstanbul’da huzur ve güvenli konaklama gibi çok önemli bir ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulmuştur.

Zaman Tüneli

Yurtlarımızın tarihsel gelişimi.
  • Yeni web sitemiz yayına başladı

    Gelişen ve değişen teknolojilere uygun olarak web sitemiz her zaman güncellenerek aktif olacak ve siz değerli misafirlerimize gerekli olan bilgileri doğru olarak aktarmaya devam edecektir.

  • Kardelen 3 Şubemiz

    Sıfır binada, birinci sınıf yurt standartlarına uygun planlanarak inşa edilen geniş, ferah ve bağımsız yapısının yanı sıra, öğrencilerine verdiği kız öğrenci yurdu hizmetleri ile örnek olmaya devam etmektedir.

Üye girişi

İletişim bilgileri

RASİM PAŞA MAHALLESİ RIHTIM CADDESİ TAYYARECİ SAMİ SOKAK NO:16
          Kadıköy, İstanbul

 

(0216) 348 9284

0216 348 92 84

 

.